Side Mekanik Tesisat

Mekanik projeler inşaat işlerinde makine mühendisliği alanında yapılan soğutma veya ısıtma, binaların havalandırması, pis su tahliyesi, sıcak su tesisatı ve yangın söndürme gibi işlemleri kapsayan projelendirme işlemlerinin tümünü kapsar. Diğer adı mekanik tesisat olan bu tür projelerde binanın en önemli işleri yapılmış olur. Trl Proje yapıların can damarı olan mekanik projelendirme alanında Antalya’nın her yerinde olduğu gibi Side mekanik tesisat lokasyonunda da hizmet vermektedir. Bir binanın projelendirilmesinde statik, elektrik, mimari ve mekanik proje olarak dört farklı proje örneği hazırlanır. Bu projelerden mekanik proje, tamamen insan yaşamı ile ilgili olduğundan dolayı ve insana hizmet eden bir binayı tamamladığından dolayı önem taşır. Bir binanın mekanik tesisatı olmadan bir önem taşımayacağı açıktır. Bu açıdan kabaca mekanik proje nedir sorusunun cevabı oldukça önemlidir.

Side Mekanik Tesisat Hizmetlerimiz

Makine mühendisleri ve teknik ressamlar tarafından hazırlanabilen mekanik projeler binalarda yaşam standartlarını üst seviyeye taşıyan projelerdir. Mekanik projelendirmede sistemlerin kendi aralarında bir bütün olmasından dolayı toplam kaliteyi de doğrudan etkilemektedir. Side mekanik tesisat ilgili yönetmelik ve ihale şartlarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Binanın mekanik aksamı ve ısı yalıtımı ile ilgili her türlü resim ve çizimin kapsamına girdiği mekanik projelerde gerekli evrakların ve dosyaların hazırlanması için de mühendislik deneyimine ve uzman yardımına ihtiyaç vardır. Bu alanda uzman deneyimimize ve profesyonel ekibimize güvenmekteyiz.

Mekanik projelerde kullanılacak malzemelerin seçiminde uzun ömürlü ve konfor en önemli etkendir. Side mekanik proje binanın bir yaşam alanı olması için ummalı çalışmalar ile bazı kriterleri esas alarak hazırlamaktadır. Konforlu şartlar, fonksiyonellik, uzun ömürlülük ve sağlamlık ile birlikte güvenli olması, düşük maliyetler, uygulanmasının ve montajının kolay olması gibi detaylar mekanik projelerde ürün seçiminde önemlidir. Mekanik projeler bir sistemler bütünüdür. Kabaca bir mekanik projede, ısıtma ve soğutma sistemleri, havalandırma alt yapısı, temiz su tahliye sistemleri, atık su ve kanalizasyon sistemleri, sıcak su ve yangın söndürme sistemleri yer almaktadır. Bunların dışında ticari veya endüstriyel işletmelerde, doğalgaz tesisat sistemleri, basınçlı hava sistemleri, güneş enerjisi sistemleri gibi ekstra sistemler de mekanik projeler kapsamına girmektedir.

Mekanik Tesisat Örnekleri

Side mekanik tesiatı sayesinde benzer yapı inşaatlarının doğru bir şekilde projelendirilmesi yapılabilir. Bu konuda mekanik ile ilgili üniversite bölümlerinden yardım alınabileceği gibi çeşitli mekanik proje firmaları da yardımcı olabilmektedir. Mekanik proje firmaları Antalya ve diğer şehirlerimizde hizmet vermektedir. Antalya merkezli mühendislik firması ile bu şehirde mekanik projeler ile ilgili gereken hizmeti alabilirsiniz.

Antalya merkezli Trl Proje bu alanda hizmet veren bir firma olup, gerek mühendislik gerekse de tasarım anlamında yol gösterici çalışmalar için başvurabileceğiniz bir firmadır. Side mekanik proje yapıların projelendirmesinde uzman görüş ve teknik destek arıyor iseniz Trl Proje mühendislik tecrübesine ve uzmanlığına başvurabilirsiniz.

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir