Antalya Su Tesisatı

antalya su tesisatı

Su tesisatı, yapılar için gerekli temiz suyun elde edilmesi, kullanım için suyun yumuşatma gibi gerekli işlemlerden geçirilmesi, basınç ayarları yapılarak dağıtılması, atık suların toplanarak arıtılması ve ilgili yerlere iletilmesini kapsar. Bu işlemlerin tümüne su tesisatı denir. Sıhhi tesisat olarak ta adlandırılır.

Konutlarda yer alan mutfak, tuvalet, banyo gibi alanlar ile apartmanlarda bulunan su depoları da su tesisatı kapsamında yer alır. Temiz su tesisatı ve pis su tesisatı olarak ikiye ayrılır. Antalya su tesisatı alanında hizmet verdiğimiz merkezi bölgemizdir. Kaliteli işçilik ve uygun fiyat garantisi ile hizmetlerinize açığız.

Temiz su tesisatı

Temiz su tesisatı, sayaçtan veya bağımsız sistemlerde suyun kaynak kısmından başlayarak kullanma yerlerine kadar olan tüm temiz su boru donanımlarını ve aygıtlarını içerir. Temiz su tesisatı da kendi içerisinde soğuk su tesisatı ve sıcak su tesisatı olmak üzere ikiye ayrılır. Temiz su tesisatı malzemeleri kullanım ihtiyacımıza göre değişkenlik gösterir. Yani sıcak su ve soğuk su ihtiyacımızı karşılamak için kullanılan sistemlerde tesisat boruları da farklılık arz etmektedir.

su tesisatı nedir
su tesisatı nedir

Pis su tesisatı

Binalardaki kullanılmış suların şehir kanalizasyon sitemine ileten tüm sistemler pis su tesisatı olarak adlandırılır. Pis su tesisatları ise bina dışı pis su tesisatı ve bina içi pis su tesisatı olarak ikiye ayrılır.

Bina dışı pis su tesisatı: Binanın birkaç metre dışından başlayarak kanalizasyon şebekesine uzanan atık suları ileten sistemdir. Birleşik ya da ayrılmış olarak yağmur suları ve pis sular bu sistem sayesinde kanalizasyon sistemine aktarılır.

Bina içi pis su tesisatı: Ana boru, kat borusu, havalık ve kolon kısımlarından oluşan bu tesisat, bina ile ilgili bütün atık suların binanın dışına taşınmasını sağlamaktadır. Ana boru pis suların hepsini bina dışına ileten boru kısmıdır. Kolon zemin kat üzerindeki pis suları bodrum kata ileten bölümdür. Kat borusu ise bağlantı borusu ile kolon borusu arasındaki kısa borulardır. Pis suyun rahat akıtılmasını ve pis kokuların dışarı yönlendirmesini sağlayan sisteme ise havalık denir.

Bu işlemler doğrultusunda Antalya su tesisatı konusunda bölgesel olarak hizmetimizden rahatlıkla yararlanabilecek ve deneyim sahibi olan uzman kadromuzdan her zaman destek alabilecektir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir